מאמרים

מי אוהב משכנתא? - המשך המאמר

יועץ מסוג זה אינו יכול לייעץ לכם איזה ריהוט משרדי כדאי לכם לרכוש או מאיפה לקנות את מערכות התקשורת כמו מרכזיות IP, אבל הוא בהחלט יכול להגיד לכם איזה משכנתא כדאי לקחת, באיזה גובה של ריבית ולכמה חודשים לחלק אותה.

אפרופו ריהוט משרדי או מרכזיות IP, לפני שאתם לוקחים משכנתא גדולה נסו לקצץ בהוצאות. נסו לחשוב על כל רשימת הקניות שלכם ולראות היכן ניתן להצטמצם. איפה אפשר לגזור קצת פינות, לרכוש מוצרים במחירים אטרקטיביים יותר או לחשוב על פתרונות יצירתיים. ככל שתהיו יותר חכמים בשלב הקנייה הראשוני וההצטיידות כך יישאר לכם יותר כסף בעתיד שמשמעו משכנתא קטנה יותר.

כמובן שכאן אנו מדברים על משכנתא לעסקים. ישנם גם סוגים אחרים של משכנתאות ובראשם משכנתא לרכישת בית. זו המוכרת ביותר בישראל וכמעט כל זוג צעיר זוכה להשתעבד לה. רוב האנשים בארץ אינם יכולים לרכוש דירה בשווי מיליון שקלים בממוצע במזומן ולכן אנחנו מתחייבים לבנק. לוקחים משכנתא ולמעשה משלמים לבנק על הבית שהוא קנה לנו עד סוף התשלום האחרון. באותו רגע מאושר בו אנו מסיימים לשלם את המשכנתא, כעבור עשר, חמש עשרה או שלושים שנה, אנו יכולים להיות בעליו החוקיים והרשמיים של הבית או בית העסק. סביר להניח שזה יהיה אחד הימים המאושרים בחייכם.

חזרה לחלק ראשון