מאמרים

מי אוהב משכנתא?

מי אוהב משכנתא? אף אחד! כולם שונאים את המשכנתא, כי בגדול מדובר בהלוואה הגדולה ביותר שלקחתם בחיים, הכי מפחידה, הכי מלחיצה, כזו שמאיימת על העסק שלכם או על הבית שלכם, תלוי על מה שמתם את כל הקלפים. אם השקעתם את כל ממונכם ההתחלתי במשרד מפואר ומצויד בכל טוב הטכנולוגיה הקיימת היום, ממכשירי צילום מהירים כברק ומערכות תקשורת כמו מרכזיות IP מתוחכמות כניראה שיש לכם אמון רב בעסק שלכם.

מי שלוקח על עצמו משכנתא מומלץ שיעשה שיעורי בית. שיבדוק את התוכנית העסקית שלו, את האשראי שלו, את תזרים המזומנים ואת היכולות של העסק שלו לעמוד בעתות משבר. תוכנית שכזו הכוללת גם צפי כלכלי של כל התקלות או הברכות העלולות לנחות בהמשך תביא לניווט נכון של המשכנתא וגם כמובן לאפשרות לעמוד בתשלומיה. משכנתא אינה באה לבד, היא לרוב מגיעה יד ביד עם הצמדות וריביות. הריביות גבוהות והמשכנתא ענקית ויחד ישנו תשלום חודשי קבוע של כמה אלפי שקלים שיש לקחת אותו בחשבון.

למען מי שלא מכיר את עסקי המשכנתאות נחזור כאן על עקרונות המשכנתאות ככלל בישראל. משכנתא ניתנת על ידי הבנק למשכנתאות באמצעות כל בנק בישראל. לרשות הלקוחות עומדים סוכני משכנתאות המתמחים בסוג זה של הלוואה, הם יועצים מדופלמים ויודעים להכווין כל בעל עסק אל המשכנתא הנכונה.

המשך מאמר