מאמרים

מימון בעסקים חדשים

ישנם עסקים אשר חיים מהלוואות. למעשה כל ההתנהלות הפיננסית של העסק מבוססת על היכולת של בעליו של העסק לאלתר מקורות מימון ובעצם לעשות את מה שאנו קוראים בשפת הרחוב : להתגלגל. ישנם עסקים שאם אתה תבחן את תזרים המזומנים שלהם בכל זמן נתון, תגלה שהם חייבים כספים ענקיים לכמה וכמה מקורות מימוניים ורק פרישות חוב ומסגרות אשראי גמישות מאפשרות לדבר הזה להתרחש.
ישנם עסקים שמתבססים על מימון רק בפרקי זמן מסוימים, עסקים שעיקר הפעילות שלהם היא עונתית, אך נאלצת למצוא מקורות מימון גם בתקופה החלשה יותר של השנה. כלומר, עסק לדוגמת ריהוט משרדי, אשר עיקר המכירות בו מתבצעות בחודשי הקיץ, נאלץ להתבסס על הלוואות בשאר חודשי השנה, מסיבות שונות. אם בשל הוצאות קבועות שאינן יכולות להשתנות כמו, עלות עובדים, שכירויות נדל"ן וכדומה ואם בגלל חוסר רצון של בעלי תפקידים בכירים בארגון להרוויח פחות בתקופות היבשות יותר.
ריהוט משרדי מהווה רק דוגמא מיני רבות לעסקים שהיציבות היא מהם והלאה. ישנם כדוגמתו אין ספור עסקים שלא באמת ניתן לדעת אצלם מה צפוי בחצי השנה הקרובה או איך יסיימו את המאזן השנתי ויחד עם זאת, בהסתכלות ארוכת טווח, העסקים הללו מספקים לבעליהם ולצוות רחב של עובדים ומועסקים פרנסה מכובדת ולכן הפתרונות שהם מוצאים הם פתרונות מתחום המימון ולקיחת הלוואות.

המשך מאמר